Nöropsikanaliz Seminerleri


Nöropsikanaliz; insan zihnine ve beynine dair bulguların bütünleşmesi için, Sinir Bilimi ve Psikanaliz arasında köprü kuran interdisipliner bir akımdır. Uluslararası Nöropsikanaliz Derneği; New York Psikanaliz Enstitüsü ve Londra Anna Freud Center’ın işbirliğiyle 2000 yılında kurulmuştur. Üyeler; psikanaliz, psikoloji, psikiyatri, nöroloji, sinirbilim, fizyoloji, felsefe ve sosyoloji gibi farklı disiplinlerden gelen uzmanlardan oluşmaktadır.

Temel amaç; psikoloji bilimini derinden etkilemiş Freud’un teorisi ve onu takip etmiş psikodinamik teorilerle, nörolojinin Kraepelin’den beri biriktirdiği verileri birleştirebilmektir. Bir diğer deyişle, zihin ve beyin arasında bir barış sağlamaktır. Nöropsikanalitik araştırmalar aynı zamanda psikoterapilerin nörolojik etkilerini tespit etmemize de yardımcı olmaktadır. Yapılan son araştırmalar, psikolojik yardımın sadece konuşmaktan ibaret olmadığını, beynimizde yeni ve sağlıklı sinir ağlarının kurulduğu bir bağlanma-öğrenme süreci olduğunu kanıtlamaktadır.

Gökçe Özkarar Gradwohl’un temsilciliğini yaptığı «Türk Nöropsikanaliz Çalışma Grubu» 2006 yılından bu yana bilimsel araştırmalar sürdürmenin ve yayınlamanın yanısıra; yerel ve yabancı uzmanların verdiği «Nöropsikanaliz Seminerleri» organize etmektedir. Şimdiye dek gerçekleştirilmiş aktiviteler hakkında bilgi almak için www.npsa-istanbul.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Gelecek seminerlerden haberdar olmak için npsa.istanbul@yahoo.com.tr adresine yazarak Nöropsikanaliz Duyuru Listesi’ne üye olabilirsiniz.
Hizmeti İnceleyin
Hizmeti İnceleyin
Hizmeti İnceleyin
Hizmeti İnceleyin
Hizmeti İnceleyin
Hizmeti İnceleyin
Hizmeti İnceleyin
Hizmeti İnceleyin
Hizmeti İnceleyin