Ekibimiz


İpek Su Yılmaz Kahraman
Uzman Klinik Psikolog


Psikoloji lisansını 2020 yılında Kadir Has Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Lisans eğitimi sırasında değişim programı kapsamında bir dönem Çekya’da Masaryk Üniversitesi’nde eğitim görmüştür. Çınar Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde bir sene staj yapmıştır. Kanserli Çocuklara Umut Vakfı gönüllüsü olarak çeşitli organizasyonlarda ve pozisyonlarda görev almıştır. Türk Psikologlar Derneği Çocuk-Ergen Birimi gönüllüsü olarak Pandemi Süreci Bilgilendirme Serisi’nde görev almıştır.

Mezuniyetinin ardından bir sene Hakan Kızıltan’ın Dinamik Psikoterapi Kuram Seminer Dizisi’ne katılmıştır. 2021 yılında Işık Üniversitesi’nde başladığı Çocuk-Ergen Odaklı Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nda tez konusu “Annenin hastalık kaygısı ile çocuğun hastalık kaygısı arasındaki ilişkide çocuğun bilinçli farkındalık düzeyinin aracı rolü” olmuştur. Program kapsamında Bilişsel Davranışçı Terapi, Oyun Terapisi, Denver II Gelişimsel Tarama Envanteri, Ankara Gelişim Tarama Envanteri, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Frostig Görsel Algı Testi, D2 Dikkat Testi, Özgül Öğrenme Güçlüğü Tarama Bataryası, Benton Görsel Bellek Testi eğitimlerini ve süpervizyonlarını almıştır. Yüksek lisans zorunlu stajını Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi’nde tamamlamıştır.

2022 yılında Gail Dines ve Nilüfer Devecigil’ den Ergenlik Çağı Çocukları için Sağlıklı Cinsellik Eğitici Eğitimi almıştır. Moxo Dikkat Testi Uygulayıcı Sertifikasyon Eğitimini tamamlamıştır. Nilüfer Devecigil ’in verdiği Deneyimsel Oyun Terapisi 1. Düzey Eğitimi’ni, Byron Norton ve Nilüfer Devecigil ‘in verdiği Deneyimsel Oyun Terapisi 2. Düzey Eğitimi’ni tamamlamıştır. İstanbul Çocuk ve Ergen Psikanalitik Psikoterapi Derneği’nin verdiği Psikanalitik Çocuk Ergen Psikoterapisi Formasyonu 1.Modül Eğitimi’ni tamamlamıştır.

Türk Psikologlar Derneği üyesi olan İpek Su Yılmaz, süpervizyon eşliğinde aktif olarak çocuklar, ergenler ve aileleriyle çalışmaktadır.

 

E-posta: ipeksu.yilmaz@cinardanisman.com