Ekibimiz


Dilara Savaş
Uzman Klinik Psikolog


Dilara Savaş 2017 yılında başarı bursu ile okuduğu Özyeğin Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun olmuştur. Lisans döneminde klinik stajını Be Positive Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde, adli stajını ise İstanbul Anadolu Adalet Adliyesi’nde Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi’nde tamamlamıştır. Aynı dönemde, Düşler Akademisi’nde gönüllü olarak bir sene boyunca İşaret Dili ve Engelli Farkındalığı eğitimi alıp, ihtiyaç sahiplerine destek olmuştur.  

Lisans eğitiminin ardından, İngiltere’de Bournemouth Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programını “Mindfulness’ın Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu Teşhisi Almış Çocuk ve Ergenlerdeki Etkisi” konulu teziyle üstün başarı derecesiyle tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitim süresince, Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu, Sosyal Kaygı ve MS (Multiple Skleroz) konularıyla ilgili araştırma asistanlığı yürütmüş ve Dr.Simon Thompson ile ortak yazmış olduğu makalesi “Clinical Researh in Neurology” de yayınlanmıştır. Araştırma projeleri haricinde, Bournemouth Mindfulness Centre’da 8 haftalık Mindfulness Based Stress Reduction sertifika programına katılmıştır.

Yüksek lisans sonrasında, Londra’da Psych-key Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde Dr.Hava Drummond süpervizörlüğünde çocuk/yetişkin danışan görmüş aynı zaman da İngiliz anaokullarında tipik/atipik gelişen çocuklar için öğretmen asistanlığı yapmıştır. Aynı klinikte kendi girişimi olan Psikolog Londra’yı kurmuş ve psiko-eğitimler vermiştir. Gönüllü çalışmalarına ise, Imece Women’s Centre’da şiddet görmüş kadınlar ile ilgili olarak bilgilendirici çalışmalar üzerinden devam etmiştir.

Ardından, Türkiye’ye dönerek Davranış Bilimleri Enstitüsü’nde Evangeline Munns’dan Çocuk Merkezli Oyun Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Bir sene boyunca Yörünge Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde Psikolog olarak görev almış, oyun odaklı otizm önleyici ve müdahale edici çalışmalarda bulunmuştur. Şu an da MEF Üniversitesi Psikoloji Bölümünde Öğretim Görevlisi olarak çalışmalarını sürdürmekte ve Gelişim Bozuklukları (Otizm, Özgül Öğrenme Güçlüğü, Dikkat eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu, Duygusal ve Davranışsal Bozukluk), Disleksi,  Sosyal kaygı, Obsesif Kompulsif  Bozukluk, Öfke kontrolü alanlarında özel eğitim ve çocuk terapisi hizmetleri sunmaktadır. Aynı zamanda yetişkinlerle Kabul ve Kararlılık terapisi uygulamakta ve mindfulness çalışmaları yürütmektedir.

Uyguladığı testler: Bender-Gestalt Görsel Motor Algılama, Metropolitan Okul Olgunluğu, Louisa Duss Psikanalitik Hikaye Testleri, Beier Cümle Tamamlama ve Ankara Gelişim Tarama Envanteri.
*İngilizce danışmanlık hizmeti sunabilmektedir.

E-posta: dilara.savas@cinardanisman.com
Pelin Güre